Hikayemiz

8381293494 55bd7aeb61 b

İDA Dağları Zeytin ve Biz

Homeros’un yurdu, tanrıların evi kutsal İda dağları, Adatepe, Zeus Altarı, Assos, Troya, bizleri çok genç yaşlarımızdan beri konuk etti.

Anadolu topraklarının en eski konuğu kutsal zeytin ağacı…
Mitolojide; Partenon’un alınlığında bulunan kabartmalarda; Athena ve Poseidon arasında, Atina’yı kazanmak üzere geçen yarışmadan söz edilir. Hakem ise Zeus’tur.

Denizler tanrısı Poseidon ahşaptan bir at yaratır ve ona can verir. Athena ise topraktan yeni bir ağaç çıkarır. “O” da zeytin ağacıdır. Zeus hakemdir ve tereddütsüz kararını verir.

At savaş içindir, zeytin ise barış.
15 yıl önce Zeus Altarı etekleri, Adatepe bayırlarında zeytinle buluştuk. Zeus bu defa çalışmalarımızın ve gayretimizin hakemi olmuştu…

Zeytin çiçek açar. “O” dünyanın en nadide çiçeğidir, mutlu oluruz
“O” nadide çiçek, dünyanın en nadide meyvesine dönüşür, heyecan duyarız. Zeytin ağacı gölgesinde oturur huzur ve sağlık buluruz.
“O” muhteşem meyve büyür, şükrederiz. Yağmurla sevinç buluruz.
Meyveler yeşilden sarıya, sarıdan alyanağa dönerken, hasatlarımız şölen olur. Sevinç oluruz.
“O” bakir meyvelerden tek bir taneyi avucumuzda sıktığımızda, o muhteşem meyve suyunu tanırız. Aşık oluruz. Teknoloji, bilgi, emekle o nadide meyve, meyve suyuna, zeytinyağına dönüşür, gurur duyarız, başarı ve ödül oluruz.

15 yıldır, evrensel enerji gücü çok yüksek, şifa kaynağı, sağlık iksiri zeytin ağacının meyvesini ve meyve suyunu en doğal haliyle yaşamlarınıza taşımak üzere, sertifikalı organik tarım sürdürüyoruz.

İDAPÜR markasıyla ürettiğimiz zeytinyağlarımız ve zeytinlerimizi şifa dileklerimizle sizlere sunuyoruz.

ÖZYÖRÜK AİLESİ
  Nalan & Doğan

Doğadan Gelen Ürünlerimiz

 • Zeytinyağları

  Zeytinyağları (10)

 • Zeytin

  Zeytin (4)

 • Doğal Ürünler

  Doğal Ürünler (14)

 • Arı Ürünleri

  Arı Ürünleri (3)

Zeytinyağı Mucizeleri

Diyetlerde Zeytinyağı

Doymuş yağ içermeyen zeytinyağı sayesinde vücudunuzda yağ birikimi olmaz. Zeytinyağı eklenen diyetlerde kilo vermek daha kolaydır.

Cilt bakımı için doğal ilaç

Cilt için gerekli olan E vitamini sayesinde kolajen dokuya destek verir ve cildin esnek, kırışıksız olmasını sağlar. Kuru ciltlere nem verir.

olive oil salad dressing cooking olive
Bağışıklık sistemini güçlendirir

Vücudu enfeksiyonlardan koruyan zeytinyağı, dokuları hızla kuvvetlendirir. Düzenli zeytinyağı kullananlarda bağışıklık sistemi kuvvetlidir.

Hücreleri İyileştirir

Kan şekeri seviyelerini azaltır ve diyabete iyi gelir.
Meme ve prostat kanseri riskini azalttığı bilimsel çalışmalar ile ispatlanmıştır.

WhatsApp WhatsApp